Jogový dom – exteriér

Stara kamena kuća, alebo typický starý dalmatínsky kamenný dom. Decentne zrekonštruovaný, ale stále autentický. Budete sa tu cítiť skvele.

Konoba

Konoba sa nachádza v každom správnom dalmatínskom dome. Kedysi slúžila napríklad ako dielňa, prípadne sa v nej varilo. V našom jogovom dome konoba slúži ako spoločenská, relaxačná, či ako meditačná miestnosť. Navyše, počas horúcich letných dní je v nej príjemne chladno, a to aj bez klimatizácie, vďaka tomu, že sa čiastočne nachádza v podzemí. Klimatické podmienky, ale aj obmedzený svetelný režim túto miestnosť predurčujú na nerušený relax. Okrem organizovaných činností, ktoré budeme uskutočňovať v našej konobe, ju budete môcť využiť kedykoľvek počas dňa aj na indivuduálnu relaxáciu, či meditáciu. Môžete si tu dať napr. kávu, čaj, či iný drink a ponoriť sa aj do vašej obľúbenej knihy, alebo si pospať. Konoba je často srdcom dalmatínskeho domu, a to platí aj o našom (dalmatínskom) jógovom dome. 

Izby

V našom jogovom dome sú pre hostí vyhradené tri dvojlôžkové izby. Všetky sú klimatizované, nachádza sa v nich skriňa, kreslá, stolík, chaldnička, rychlovarná kanvica, šálky, základný príbor, či jednorazové papierové taniere. Každá izba má dve pohodlné postele, ktoré sa v prípade potreby dajú spojiť, aby vznikla jedna veľká posteľ. Samozrejmosťou je aj malá chladnička s mrazničkou. Izby majú súkromnú kúpeľňu s WC. Všetky izby boli zariadené úplne novým nábytkom v roku 2024. Ku každej izbe patrí aj vlastné vonkajšie posedenie a malý gril pre prípadnú prípravu vlastných špecialít.

V Dalmácii sa život odohráva vonku a preto sú izby menšie, ale ako ukazujú fotku, sú útulné a nájdete v nich všetko nevyhnutné. Nečakajte žiadny luxus, skôr útulné pekné izby, vhodné na spánok, v ktorých sa vám bude príjemne. 

Izba č. 1 a 2

Tieto dve izby sa nachádzajú na najvyššom podlaží domu a tvoria jednu dvojizbovú jednotku. Zo schodiska na zadnom dvore sa vchádza do vstupnej chodby, odkiaľ sú vstupy do jednotlivých izieb. Zároveň sa tu nachádza vlastná kúpeľňa s WC, ktoré slúži hosťom ubytovaným v rámci tejto jednotky. Jedna izba má výhľad na prednú terasu  a more, druhá izba poskytuje výhľad na zadný kamenný dvor. 

Izba č. 1 s výhľadom na terasu a more

Izba č. 2 s pohľadom na kamenný dvor

Izba č. 3

Táto izba sa nachádza na prízemí a vstup do nej je z predného dvoru. Je vybavená samostatnou kúpeľňou. Izba má okna do predného dvora.